Trendy ślubne na nadchodzący sezon

Sezon ślubny to wyjątkowy czas, pełen magii, miłości i marzeń stawianych na pierwszym miejscu. Jednak co roku pojawiają się nowe trendy, które odświeżają tradycyjne ceremonie i nadają im nowoczesny, świeży charakter. Jeśli planujesz ślub w nadchodzącym sezonie, to warto być na bieżąco z tym, co jest teraz na topie. Oto kilka inspiracji, które pomogą Ci stworzyć wyjątkowe i niezapomniane wesele.

Dekoracje

Można wskazać dwa podstawowe kierunki w kolorystyce i stylu dekoracji. Pierwszym z nich są śluby monokolorystyczne (głównie sama biel, sam róż), a drugim śluby w bardzo odważnych kilku kolorach (np. magenta, niebieski, pomarańcz, żółty, fiolet). Oba kierunki są bardzo wyraziste i stanowią nowość w stosunku do lat ubiegłych. Uważam także, że warto zwrócić uwagę nie tylko na kolor, ale też na jakość. Parom Młodym jeszcze bardziej zależy na tym, aby poszczególne elementy dekoracji były bardzo dobrej jakości, spójne, z klasą. Podstawą planowania dekoracji stało się dostosowanie krzeseł do konceptu dekoracji, co niemal zawsze wiąże się z wypożyczeniem. Kierunkiem, który prawdopodobnie zagości na dłużej niż tylko w sezonie 2023 są również kompozycje kwiatowe bez zieleni, które nadają dekoracjom klasy, pozwalają na uniknięcie wrażenia „bałaganu” i zawsze wywołują efekt „wow”.

Ekologiczne podejście

Świadomość ekologiczna to obecnie ważna sprawa, również w przypadku organizacji ślubu. Wiele par decyduje się na ekologiczne rozwiązania, takie jak używanie do dekoracji nawet 70% kwiatów wielkokrotnego użytku, czyli materiałowych uzupełnianych kwiatami żywymi, minimalizowanie odpadów, wybieranie lokalnych dostawców i ograniczanie plastikowych opakowań. To nie tylko trendy, ale również sposób na dłuższą, zrównoważoną przyszłość.

Personalizacja uroczystości

Odnoszę wrażenie, że goście przychodząc na wesele bardzo doceniają wszelkiego rodzaju personalizację i oryginalność. Personalizacja uroczystości może odbywać się poprzez opracowanie monogramu z inicjałami Pary Młodej, który będzie wykorzystywany do produkcji zaproszeń, które możemy wypisać ręcznie u kaligrafa. Monogram możemy następnie wykorzystać do wyszycia na serwetach materiałowych, do zamówienia personalizowanego parkietu (np. parkiet może być zamówiony w kolorze białym z naniesionym monogramem). Bardzo często stosowaną personalizacją jest również wypisanie ręcznie winietek dla gości na kamieniach, żywicy, które następnie mogą stanowić jednocześnie prezent dla gości. Przez personalizację możemy również rozumieć stworzenie miejsca ze zdjęciami Pary Młodej np. z sesji narzeczeńskiej w formie nadruków na wysokich standach. Zaproszenia ślubne to pierwszy kontakt gości z Twoim wielkim dniem, dlatego wiele par stawia na oryginalność. Indywidualne, ręcznie wykonane zaproszenia, personalizowane wzory i niekonwencjonalne formy stają się coraz bardziej popularne. To doskonały sposób, aby wyrazić swoją wyjątkowość i zaskoczyć swoich gości.

Nowoczesne suknie ślubne

W ubiorze panny młodej również zauważamy pewne trendy. W nadchodzącym sezonie suknie ślubne o luźniejszych krojach, z minimalistycznym designem, a także krótkie sukienki będą królować na wybiegach ślubnych. Popularne jest również wybieranie kolorowych sukni, takich jak różowy czy jasny fiolet, co dodaje świeżości tradycyjnym strojom ślubnym.

Styl vintage i retro

Nostalgia za przeszłością jest kierunkiem coraz częściej wykorzystywanym jako motyw przewodni ślubu i wesela. Coraz więcej par decyduje się na tematyczne wesela w stylu vintage lub retro. Odtwarzanie klimatu lat 20., 60. lub 80. to doskonały sposób na stworzenie wyjątkowej atmosfery na ślubie i przyjęciu weselnym. Starannie dobrane dekoracje, ubiór i muzyka mogą przenieść gości w czasie i uczynić ten dzień jeszcze bardziej magicznym. A Ty jakie masz pomysły na własny ślub? Czy planujesz wykorzystać któryś z powyższych pomysłów?

Dodaj komentarz